hm. Paweł Weszpiński – kandydat do sądu harcerskiego chorągwi

hm. Paweł Weszpiński
Hufiec Warszawa-Żoliborz
Od 1980 jestem związany z hufcem Warszawa-Żoliborz. Byłem zuchem, harcerzem, wędrownikiem, drużynowym, przewodniczącym kręgu akademickiego, namiestnikiem wędrowniczym, instruktorem kształcenia i współorganizatorem kursów instruktorskich, przez dwie kadencje komendantem hufca, a następnie przewodniczącym sądu harcerskiego hufca i wiceprzewodniczącym KSI. Organizowałem Ogólnopolski Przegląd Piosenki „Bumerang”, współpracowałem z miesięcznikiem „Czuwaj”. Byłem członkiem komendy chorągwi, a w mijającej kadencji – sądu harcerskiego chorągwi.

Nazwę 8 WDH/WDW „Drna”, którą prowadziłem, wziąłem od dawnej rzeki płynącej przez tę część miasta. Z zawodu geograf i kartograf, pracuję w Muzeum Warszawy, gdzie jestem kuratorem Gabinetu Planów i Map Warszawy. Członek Zespołu Historii Kartografii przy Instytucie Historii Nauki PAN oraz eksperckiego Zespołu Nazewnictwa Miejskiego. Jestem autorem publikacji, wykładów i wystaw o dawnej kartografii Warszawy oraz map do dziejów miasta.