hm. Małgorzata Sochacka – kandydatka do rady chorągwi

hm. Małgorzata Sochacka
Hufiec Warszawa-Wola
Harcersko od kilku lat jestem harcmistrzem, Komendantką Szczepu 197 WDHiGZ „Empireum”, członkinią Komisji Stopni Instruktorskich Hufca Warszawa-Wola (w którym pełnię służbę), Komendantką Chorągwianej Szkoły Instruktorskiej „Iluminacja” oraz członkinią Centralnej Szkoły Instruktorskiej. Jednym słowem – zajmuję się dość sporym spektrum pracy z kadrą w ZHP. I w tym się w naszej Organizacji specjalizuję. Nieustannie sprawia mi radość prowadzenie kształcenia na każdym poziomie Organizacji, a także, co jest dla mnie niesamowitą przyjemnością i zaletą służby właśnie w zakresie pracy z kadrą, możliwość odwiedzania instruktorów i zespołów w całej Polsce, które też się tym zajmują.
Prywatnie uwielbiam koty (serio!), a w czerwcu zostałam wolontariuszką grupy Zwierzaki z Mińska Fundacji Viva! W ramach tego wolontariatu zajmuję się m.in. fundacyjnymi kotami, prowadzę dom tymczasowy, pomagam logistycznie będąc kocią taxi na linii lecznica-domy bądź lecznica-lecznica oraz przeprowadzam rozmowy adopcyjne z przyszłymi właścicielami fundacyjnych kotów. Osobiście mieszkam z czterema futrzastymi kompanami, w tym dwoma niewidomymi. Z racji tempa życia moje koty są dla mnie miłą odskocznią od wodospadu codziennych rozmów i obowiązków.
Zawodowo związałam się z branżą usług, obecnie zajmuję się budowaniem pozytywnych relacji z gośćmi w jednej z warszawskich sieci hotelarsko-rezydencyjnej. Moja praca jest w jakiś sposób również moją pasją – kolejne rozmowy, budowanie relacji i zespołu wokół pewnej idei, kształtowanie pozytywnego wizerunku – to znowu fajne dopełnienie tego, w czym chyba całkiem nieźle radzę sobie w służbie instruktorskiej.
Skąd decyzja o kandydowaniu? Z przekonania, że moje kompetencje wyniesione z pracy zespołów z obszaru pracy z kadrą mogą stać się pozytywnym dopełnieniem pracy Rady Chorągwi. Przed nami ciekawa perspektywa pracy nad Strategią ZHP na lata 2018-2025, która będzie wymagała zaangażowania szerokiego grona instruktorów, w czym moje doświadczenie może być przydatne. I zupełnie szczerze – jest to po prostu kolejne wyzwanie, którego chcę się podjąć.